کارگاه 4 روزه بازی سازی

کارگاه 4 روزه ی بازی سازی

چند سالی است که دیگر بازی سازان متوجه شده اند تنها گرافیک بازی نیست که باعث جذابیت و فروش زیاد آن می شود بلکه ایده و سبک گیم پلی و نگاه سازندگان بسیار بیشتر از گرافیک بازی برای گیمر ها و مخاطبان بازی حائز اهمیت است!

شاید بتوان شروع این قصه را به بازی پرندگان خشمگین نسبت داد،بازی ای که علی رغم گرافیک ساده و دو بعدی اش توانست برای سال های متمادی حرف اول را در دنیا بزند و رتبه نخست فروش را از دست بازی های پیشتاز قبل از خود نظیر ندای وظیفه برباید. اکنون نیز بعد از ورود سیستم عامل اندروید به دنیای تکنولوژی و تلفن های همراه،این سیستم عامل توانسته مخاطبان بازی ها را به سر میز خود بکشاند و اینجاست که نبرد ایده ها بین بازی سازان شروع می شود!
در این دوره یاد می گیرید چگونه با استفاده از موتور بازی سازی construct، یک بازی دو بعدی کامل از ابتدا تا انتها بسازید. بازی نهایی در دسکتاپ، وب و دستگاه های موبایل اجرا خواهد شد و کاملا قابل ویرایش می باشد تا بتوانید Artwork های آن را حذف کنید.
تمرکز ما در این دوره روی ساخت بازی های آفلاین و در عین حال جذاب است تا بتوانید آن را گسترش داده و خودتان یک بازیساز حرفه ای شوید و در عین حال با مفاهیم اصلی Object Pooling، پشتیبانی از چندین رزولوشن، پیگیری امتیازها و انتشار روی چند پلتفرم آشنا شوید.

در این مسیر، ویژگی های کانستراکت را شرح خواهیم داد، از جمله ساخت Sprite ها، ساخت پس زمینه های تکرارشونده، ساخت اشیایی با قابلیت استفاده مجدد از جمله بازیکن، موانع و دشمنان و ساخت انیمیشن ساده و استفاده از مولفه های محیط کاربری.

 

سرفصل های دوره :

  • آشنایی کلی با جایگاه بازی در زندگی افراد

  •  شناخت سبک های مختلف بازی

  • درک جایگاه بازی های موبایلی و سهم ایران در این بازی ها نسبت به دنیا

  • آشنایی با مراحل ساخت بازی

  • آشنایی کلی با موتور های مختلف بازی سازی

  • آشنایی با نرم افزار Construct 2 شامل منو ها،ابزار ها،…

  • آشنایی با فیزیک در نرم افزار  Construct

  • آموزش روش ساده ساخت انیمیشن برای بازی های ماجراجویی

  • تمرین و اجرای پروژه های ساده

  • و …

 

خروجی دوره :

در پایان دوره هنرجویان می‌توانند ایده های ساخت بازی خود را به مرحله ی اجرا در آورند و بازی های خارق العاده ای در سبک های مختلف و برای پلتفرم های مختلف نظیر ویندوز،وب،تلفن همراه تولید کرده و منتشر نمایند.

 

مخاطبین این دوره :

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها ،دانش آموزان علاقه مند به بازی سازی و هنرجویان هنرستانها مخاطبین این دوره خواهند بود.

 

زمان و مکان برگزاری دوره:

آذر ماه 1397 ( زمان دقیق تر متعاقبا اعلام خواهد شد.)

محل برگزاری شماره 1:

تهران – نازی آباد – میدان بازار دوم – مسجد الرسول (ص) – مجموعه علمی فرهنگی صراط

محل برگزاری شماره 2:

تهران-نواب جنوبی-اتوبان شهید چراغی-خیابان شهید غلامرضایی-کوچه ی خوشکردار-جنب مسجد صاحب الزمان(عج)-طبقه 3-استودیو آرتا

 

 

 

مدرس:محمد مهدی شفیعی

شهریه:300.000 تومان

طول دوره:16 ساعت

زمان:هفته ی سوم آذر (بعد از ظهر)

سطح دوره:پایه برای بازی سازی

شهریه اقساطی: ندارد

کارآموزی و استخدام: ندارد